Pod takim hasłem został opracowany i przygotowany konkurs przyrodniczy, którego finał odbył się 11 czerwca br. w Centralnym Muzeum Pożarnictwa.Do konkursu przystąpili uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych miasta Mysłowice, a rozgrywki toczyły się w trzyosobowych zespołach, których zadaniem było rozwiązanie testu przyrodniczego. Ocenie podlegały również przyniesione przez uczniów prace plastyczne na temat ochrony lasów. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Mysłowice we współpracy z doradcą metodycznym biologii Małgorzatą Siupką a sponsorem nagród Nadleśnictwo Katowice i Chrzanów.
Nagrody najlepszym zespołom wręczyła Iwona Nowak, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9;
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7;
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


