Już jutro, w czwartek 27 czerwca punktualnie o godzinie 9:00 rano rozpocznie się ostatnia przed wakacjami sesja zwyczajna. Najważniejszym punktem obrad będzie kwestia absolutorium dla Prezydenta Miasta Mysłowice za zarządzanie finansami miasta w 2012 roku.
Ta sprawa wiąże się z rozpatrzeniem przez radnych sprawozdania z wykonania budżetu w 2012 roku, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, informacji o stanie mienia komunalnego oraz wniosku Komisji Rewizyjnej.
Radni zajmą się także takimi problemami jak podwyższenia kapitału zakładowego Mysłowickiego Centrum Zdrowia, ustalenie wysokości opłat za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim czy powierzenia miastu Jaworzno prowadzenia zadania publicznego obejmującego przygotowanie budowy DTŚ, na obszarze miasta Mysłowice. Powierzenie tego zadania związane jest z projektem Zarządu Województwa Śląskiego. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest wykazanie gotowości projektu do realizacji najpóźniej na początek 2015 roku. Wobec tego należy podjąć działania mające na celu wykonanie prac przygotowawczych i projektowych, co wymaga współdziałania i podpisania stosownych porozumień z miastami sąsiedzkimi.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


