Na terenie Mysłowic policjanci drogówki dziś (7 marca) przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – „NURD”. Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów
Policyjne działania „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.
– W ramach akcji będziemy zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzymy się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Działania zostaną przeprowadzone w godzinach 6.00-22.00- informuje sierż. szt. Michał Lisowski z mysłowickiej policji















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












