„Zainteresuj się bajką przedszkolaku” to temat cyklicznych zajęć, będących efektem współpracy Filii nr 7 przy ul. Oświęcimskiej z Gimnazjum nr 3 oraz kilkoma brzęczkowickimi przedszkolami.
Pomysłodawczynią akcji była Joanna Ganszczyk – bibliotekarz szkolny w Gimnazjum nr 3. Po bogatej prezentacji atrakcyjnego dziecięcego księgozbioru przez bibliotekarzy Filli nr 7, zaproponowano przedszkolakom sesję zdjęciową z wybraną samodzielnie książką. Dopełnieniem do książki był dopasowany do tytułu rekwizyt (np. miecz, koszyczek, korona). Niecodzienna zabawa w fotografowanie miała być dla przedszkolaków początkiem przygody z książką. Wystawę zdjęć podsumowującą warsztaty czytelniczo – fotograficzne będzie można oglądać w kwietniu w bibliotece przy ul. Oświęcimskiej 8. We wszystkich zajęciach wzięło udział około 100 dzieci – z Przedszkola nr 16 (3 grupy), Przedszkola „Cudaczek”, Przedszkola nr 3 oraz uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Brzęczkowicach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












