Dlaczego powstają muzea? Czego można się nauczyć podczas wizyt w tych interesujących miejscach? Na te pytania odpowiedź znaleźli z Muzeum Śląskim w Katowicach uczniowie Zespołu Szkół Sportowych.
Na wycieczkę sportowcy wybrali się 16 marca, w wyjeździe wzięły udział klasy IVb, Va i Vb. Już na początku wszyscy byli zafascynowani wielkością muzeum. Bardzo podobało się także to, że były to zajęcia aktywne. Uczniowie uzupełniali karty ćwiczeń, zagrali wspólnie w grę , gdzie odgadywali śląskie słowa. Największą furorę zrobiła jednak sala luster.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









![Tak bawiliśmy się w mieście w miniony weekend [FOTOGALERIA]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2022/07/135451-218x150.jpg)


