W ramach Tygodnia Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych w Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach odbył się konkurs chemiczny „Młody Chlorek”.
Uczniowie klas drugich, walcząc w czteroosobowych drużynach, zmagali się z zagadkami chemicznymi i krzyżówką, a także budowali modele cząsteczek kwasów oraz zasad.
Wyniki konkursu utrzymywały się na wyrównanym poziomie, a o zwycięstwie przesądziła część doświadczalna, kiedy to uczniowie produkowali dwutlenek węgla, łapali go do kolorowych baloników i badali jego właściwości.
Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła klasa 2b, drugie klasa 2d oraz trzecie klasa 2e. Gratulujemy!















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



