W dniu 29 maja na obiekcie Słupna odbyły się Finały Miejskie Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej plażowej. W kategorii dziewcząt zgłosiło się do turnieju 13 drużyn z mysłowickich gimnazjów. Po trzygodzinnych zmaganiach wyłoniono wszystkie miejsca. Dużym sukcesem jest obronione pierwsze miejsce z roku poprzedniego pary Bryl Patrycja/Nowakowska Aleksandra, które odbierały ponownie złote medale od organizatora zawodów. Ich szkolne koleżanki również spisały się na medal gdyż wywalczyły kolejno srebrne medale – Kontny Kamila/Pyka Milena i brązowe medale Gzyl Edyta/Słoma Aleksandra.
Bezapelacyjnie w klasyfikacji drużynowej również uczennice Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego zdobyły pierwsze miejsce i pamiątkowy puchar dla szkoły.
Dwie pierwsze pary będą reprezentowały naszą szkołę i miasto w rozgrywkach rejonowych, które odbędą się 10 czerwca w Katowicach. Powodzenia!















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



