Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu. 49-letni mężczyzna skradł telefon komórkowy 63-letniemu mieszkańcowi Mysłowic.
– W dniu 6 czerwca, do Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zgłosił się 63- letni mieszkaniec naszego miasta i powiadomił dyżurnego o kradzieży na jego szkodę telefonu komórkowego. Do zdarzenia miało dojść w jednej z placówek handlowych w centrum Mysłowic. Placówka nie posiadała działającego systemu monitoringu. Dzielnicowi: asp. Zbigniew Jałmużniak oraz st.asp. Marcin Płaziak, którzy uzyskali informację o zdarzeniu, od razu udali się na miejsce celem rozpoznania oraz poczynienia ustaleń. Zaledwie godzinę po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży sprawca był już w rękach mundurowych – informuje sierż. szt. Michał Lisowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.
Dzielnicowi zatrzymali 49- letniego mieszkańca Mysłowic oraz odzyskali skradziony telefon. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu a telefon komórkowy wrócił do właściciela. Sprawca kradzieży odpowie za swój czyn przed mysłowickim sądem. Dobre rozpoznanie i znajomość rejonu służbowego, a także szybka reakcja doprowadziły do zatrzymania sprawcy.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











