Wystawa „Anioły” to podsumowanie warsztatów artystycznych o tej samej nazwie. Ekspozycja, która została zaprezentowana 14 czerwca, to owoc zajęć plastycznych, będących okazją do wyrażenia siebie i zamknięcia emocji w sztuce. Prace powstały w kosztowskiej filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury.
Wernisażowi wystawy, którą ulokowano w galerii M2 Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej, towarzyszyła sztuka także w nieco innym wymiarze – otwarciu akompaniował występ zespołu, który działa przy parafii św. Jacka w Morgach.
Grupy artystyczne tworzące malarstwo sakralne i rzeźbę „Anioły” rozpoczęły swoją działalność w październiku 2016 roku w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Opiekę artystyczną nad działalnością twórczą uczestniczek objęła Monika Kieromin – Zając. Autorki prac w atmosferze skupienia, kompletacji oraz w wyjątkowej ciszy odkrywały tajemnice warsztatu, zgłębiały wiedzę teoretyczną oraz symbolikę ikon, a także poznawały technikę tempery jajecznej.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)










