Na ulicy Piastów Śląskich prace remontowe trwają. W ramach tej inwestycji, wybudowane zostanie czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ulicą Kopalnianą, przebudowane zostaną dwie zatoki autobusowe, wszystkie punkty świetlne na remontowanej długości drogi, przejścia dla pieszych oraz urządzenia podziemne, czyli kanalizacja deszczowa wraz z wodociągiem.
Powstaje nowy chodnik, zjazdy do prywatnych posesji oraz miejsca parkingowe. Z uwagi na duży zakres prac inwestycja podzielona została na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje budowę ronda oraz remont drogi do połowy jej długości i zakończy się do końca listopada tego roku. Drugi z etapów stanowić będzie przebudowę drogi do końca jej długości, tj. do ul. Dzierżonia i zakończy się do końca kwietnia przyszłego roku, ale już z końcem tego roku ulica będzie przejezdna.
Na inwestycję o wartości blisko 2,7 mln zł Urząd Miasta pozyskał dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości ponad 820 tys. zł.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



