Zawodniczki trenera Aleksandra Matusińskiego ponownie powrócą do Polski z medalami. Tym razem polska sztafeta kobieca na medal spisała się podczas zawodów w chińskim Tajpej. Podczas startu na Uniwersjadzie sportsmenki były najlepsze w sztafecie 4×400 metrów.
Do biegu finałowego 4×400 m trener Aleksander Matusiński wystawił Małgorzatę Hołub, Igę Baumgart, Patrycję Wyciszkiewicz oraz Justynę Święty. Od początku rywalizacji Polki znajdowały się na prowadzeniu, z każdym metrem powiększając przewagę nad rywalkami.
Dziewczyny zwyciężyły z czasem 3:26.75, wyprzedzając Ukrainki o pięć sekund. Te ostatnie zostały zdyskwalifikowane za przekroczenie toru, dlatego srebro zdobyły Meksykanki. Brąz zdobyły natomiast Rumunki.
Takim wynikiem polska drużyna powtórzyła sukces z poprzedniej Uniwersjady. Wtedy także w sztafecie biegły Małgorzata Hołub i Justyna Święty.
Fotografie: Paweł Skraba















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











