Mercedes Benz z 1966 roku odszedł na zasłużoną emeryturę. Po wielu latach na służbie strażacy z OSP Sławięcice (Kędzierzyn Koźle) przekazali „Antona” do mieszczącego się w Mysłowicach Centralnego Muzeum Pożarnictwa.
Centralne Muzeum Pożarnictwa przechowuje, gromadzi, dokumentuje oraz eksponuje przed gośćmi muzeum dorobek i dziedzictwo polskiego pożarnictwa. CMP jest największą tego typu placówką w Polsce i jednym z największych w Europie. Muzealne zbiory liczą ponad 4 tysiące eksponatów.
Nowy nabytek w CMP można oglądać w godzinach otwarcia muzeum: od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 16:00.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









