Z początkiem marca br. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje wprowadzić nowe stawki za wodę i odprowadzanie ścieków. Projekt uchwały w tej sprawie będzie rozpatrywany na styczniowej sesji Rady Miasta (28 stycznia).
Propozycja MPWiK Mysłowice zakłada wzrost stawek w stosunku do obecnie obowiązujących od 1 marca br. Aby nie były one odczuwalne przez mieszkańców mysłowicki samorząd planuje dopłaty do wyżej wymienionych taryf. Ostateczna propozycja będzie kształtowała się następująco:
• woda: 7,05 zł brutto
• odprowadzanie ścieków: 8,74 zł brutto
Różnica względem aktualnych stawek będzie zatem znikoma i dla przeciętnego gospodarstwa domowego wyniesie nieco ponad 1 zł więcej od osoby w skali miesiąca. Zmianę odczuje natomiast MPWiK, który będzie mógł zrealizować zaplanowane inwestycje.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



