W Szkole Podstawowej nr 15 odbyła się wieczornica z okazji Święta Niepodległości. Takie uroczystości organizowano w gimnazjum w Wesołej od pięciu lat. Piąta wieczornica była wyjątkowa – odbyła się po raz pierwszy w szkole podstawowej, a dyrektor Grażyna Goj zadedykowała ją wieloletniej wicedyrektor G5, Danucie Standziak, pomysłodawczyni i organizatorce pierwszych wieczornic, która zmarła w marcu po ciężkiej chorobie.

Gośćmi honorowymi koncertu byli m. in. Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok, Wiceprezydenci Miasta Mysłowice Grzegorz Brzoska i Bernard Pastuszka, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Aleksandra Żołna, przewodniczący Rady Dzielnicy Wesoła Andrzej Sikora, (który akompaniował także na gitarze i pięknie zaśpiewał „Mury”), prezes oddziału ZNP w Mysłowicach Marek Fabryczny, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Wesoła Jarosław Nowok oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.

Na widowni gościli też rodzice i inni członkowie rodzin uczniów, a także uczniowie i absolwenci. W wieczornicy wystąpili: Orkiestra Mysłowice- Wesoła pod dyrekcją Mirosława Kaszuby, chór „Fatima” pod kierunkiem Zofii Kostorz, utalentowana absolwentka gimnazjum, Wiktoria Kozioł, która zaśpiewała dwie piosenki: „ Miejcie nadzieję” i „Miasto” z filmu „Miasto 44”. Wraz z chórem „Fatima” pieśni patriotyczne śpiewał chór szkolny oraz solistki: Wiktoria Woźnica, Justyna Heberle i Malwina Gierek. Akompaniował im tegoroczny absolwent gimnazjum Wojciech Olszyczka. Pieśni i piosenki przeplatane były recytacjami gimnazjalistów i siódmoklasistów. Wystąpili także uczniowie klas czwartych w strojach śląskich, przygotowani przez Ewę Czepczor.

– Byłem pierwszy raz, nie spodziewałem się, że to takie ciekawe. Naprawdę było fajnie i jak już będę absolwentem, na pewno też przyjdę – komentuje uczeń klasy III b.

– Było wzruszająco i wcale nie patetycznie. A jak chór śpiewał „Maszerują strzelcy”, to aż przechodziły ciarki – dodaje Aleksander, uczestnik.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały Agata Kansy i Małgorzata Trzeciakiewicz, dekorację przygotowano pod kierunkiem Elżbiety Czaplińskej, a oprawą muzyczną zajęli się Zofia Kostorz i Wojciech Olszyczka.