W środę, 22 listopada w urzędzie miasta odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej uczestnicy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas”.
W sali sesyjnej Urzędu Miasta w Mysłowicach odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli: Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach mł. insp. Roman Fitrzyk, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach podinsp. Piotr Ślęzak, przedstawiciele władz miejskich, służb mundurowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy.
Policja bliżej mieszkańców
Podczas spotkania omówione zostały nowe narzędzia takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożeń, występujących w ich najbliższym otoczeniu, czy aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiająca kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych ale i poznać potrzeby mieszkańców.
– W trakcie debaty poruszone zostały także założenia rządowego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz innych przedsięwzięć, podejmowanych przez policję i samorządy na rzecz bezpieczeństwa – informuje sierż. szt. Michał Lisowski, rzecznik prasowy mysłowickiej policji.
Chcieli poznać opinię mieszkańców
Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Piotr Ślęzak podsumował i omówił pracę policjantów w pierwszych dziesięciu miesiącach 2017 roku oraz zaprezentował aktualnie realizowane działania profilaktyczne, realizowane przez funkcjonariuszy mysłowickiej komendy. Celem przeprowadzonej debaty było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zagrożeniami w swoich dzielnicach w oparciu o najnowsze dane w baz policyjnych. Zgromadzeni goście chętnie zabierali głos i przekazywali swoje spostrzeżenia oraz uwagi. W dyskusji wymieniono informacje, które posłużą do wypracowywania wspólnych metod zapobiegania najbardziej uciążliwych dla mieszkańców zdarzeń.