Niemal 34 tysiące złotych kary zapłacą nieuczciwi właściciele zakładów wulkanizacyjnych, którzy wykonywali usługi z pominięciem kasy fiskalnej. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali prawie 300 zakładów na terenie Śląska, m.in. w Mysłowicach.
KAS przeprowadził kontrole w szczytowym momencie, kiedy kierowcy masowo zmieniali opony na zimowe. Okazało się, że 73-ch właścicieli zakładów wulkanizacyjnych w całym województwie oszukiwało urząd skarbowy nie korzystając w ogóle z kas fiskalnych lub niejednokrotnie pomijając ją przy świadczeniu usług.
Kontrole w ramach akcji „Opona” przeprowadzono w połowie listopada między innymi w Katowicach, Mikołowie, Mysłowicach, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Jaworznie i Tychach.
Sprawcy, którzy czerpali korzyści z nielegalnego procederu, będą musieli zwrócić do skarbu państwa łącznie 34 tys. zł.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












