Członkinie mysłowickiego Stowarzyszenia Amazonek „Tęcza” spotkały się 15 grudnia przy wigilijnym stole, by tradycyjnie jak co roku podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczno-noworoczne.
Spotkanie kolejny już raz odbyło się w Restauracji Centralna w Mysłowicach. Amazonki dzieląc się opłatkiem podziękowały osobom wspierającym stowarzyszenie – lekarzom, rehabilitantom, psychologom, przedstawicielce hospicjum – za życzliwość, pomoc, wsparcie, za opiekę finansową i medyczną przez cały rok. Gościem specjalnym była komisarz Elżbieta Bieńkowska, która na spotkanie przybyła wprost z Brukseli, by złożyć paniom życzenia i zasiąść z nimi do wigilijnej wieczerzy.
Wieczór wigilijny uświetnił kolędami i pastorałkami zespół Tęczowe Amazonki, przygotowany przez muzyka Piotra Nowakowskiego. Dla gości i samych uczestniczek spotkania przygotowane zostały także drobne upominki „pod choinkę”.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











