Malują obrazy, organizują wystawy sztuki i biorą udział konkursach – członkowie Grupy Morgowskiej mogą pochwalić się licznymi, artystycznymi sukcesami. W tym miesiącu grupa świętuje dekadę swojej działalności. Z tej okazji do połowy lutego można podziwiać wystawę prac twórców Grupy Morgowskiej w filii MOK w Morgach.
Grupa składa się z twórców nie tylko z Mysłowic, ale także z Katowic, w szczególności z dzielnic Giszowiec, Nikiszowiec oraz Janów. Artyści spotykają się co miesiąc, by wymieniać się doświadczeniami oraz by wspólnie przygotowywać wystawy sztuki. Dzieła morgowskich twórców gościły na wielu artystycznych wydarzeniach, w tym na najsłynniejszym w naszym regionie Festiwalu Sztuki Naiwnej Art Naif w Szybie Wilson. Członkowie grupy wielokątnie byli także laureatami artystycznych konkursów.
Świętując dziesiąte urodziny, Grupa Morgowska przygotowała wystawę, którą można podziwiać w miejscu spotkań artystów – w filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Morgach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













