Jak informuje radio RMF FM Wyższy Urząd Górniczy zlecił kontrole kopalnianych szybów w całej Polsce. Działania są reakcją na tragiczny wypadek w szybie kopalni Mysłowice- Wesoła. Rewizję szybów, urządzeń się w nich znajdujących i robót w nich prowadzonych mają przeprowadzić spółki górnicze. Pokontrolny raport ma zostać przedstawiony 14 września. Celem kontroli jest uniknięcie podobnych wypadków, jak ten który miał miejsce w Mysłowicach. Tego typu tragiczne zdarzenie miało miejsce po raz pierwszy – jeszcze nigdy żaden górnik nie poniósł śmierci w wyniku takiego zdarzenia.
Górnik – pracownik zewnętrznej firmy – który przeżył tragiczny wypadek w kopalni „Mysłowice- Wesoła” już został przesłuchany.
Póki co w wyniku działań kontrolnych ustalono, że ekipa pracowników, która 26 sierpnia zajmowała się montażem kabla, pracowała w 11-osobowym składzie. Kontrolujący ustalają, gdzie w chwili wypadku znajdowała się każda z tych osób i czym się zajmowała, skoro bezpośrednio w miejscu wypadku pracowało tylko 4 mężczyzn.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


