W piątek (19.10) nad ranem policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli fiata na ul. Ziętka. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierowcy 1,3 promila. Za jazdę po pijanemu 30-letniemu mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej grozi do 2 lat więzienia.
Policjanci mysłowickiej drogówki około godziny 4:10 nad ranem, na ul. Ziętka zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu.
– Mundurowi przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało 1,3 promila. Stróże prawa zatrzymali 30-letniemu mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej prawo jazdy, a pojazd został odholowany na koszt właściciela – mówi sierż. Damian Sokołowski z KMP w Mysłowicach.
Za jazdę po alkoholu nieodpowiedzialny mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













