
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Podczas ostatniej w tym roku sesji, światełko z Betlejem z rąk harcerzy przyjęli włodarze Mysłowic.
Światełko na ręce prezydenta Dariusza Wójtowicza oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Chmiela przekazali harcerze z Mysłowic, przypominając jego znaczenie. Co roku betlejemska sztafeta przyjmuje inne hasło przewodnie, tym razem jest to: „Światło, które łączy”.
Światełko jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest także znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












