Do groźnego pożaru na terenie byłej KWK Mysłowice doszło w niedzielę we wczesnych godzinach porannych.
– Po godzinie 4:00 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze opustoszałego budynku na terenie KWK Mysłowice. Na miejscu pracowały zastępy OSP jak i PSP. – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski z mysłowickiej straży pożarnej.
Obiekt jest pozbawiony wszelkiego rodzaju instalacji – dlatego przyczyną pożaru było prawdopodobnie przypadkowe lub celowe zaprószenie ognia.
Działania zakończono o godz. 7:00.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









