Dnia 16.10.2013r. w Gimnazjum nr 3 odbyła się uroczystość pasowania na gimnazjalistę. Każdy z przewodniczących pierwszych klas złożył uroczyste ślubowanie w imieniu swojego zespołu klasowego, po czym był symbolicznie pasowany ołówkiem przez Panią Dyrektor Joannę Pniok. W tym dniu obchodzono również 35. rocznicę wyboru ks. Karola Wojtyły na papieża, którą uczczono złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod tablicą pamiątkową poświęconą patronowi szkoły. W czasie ceremonii wystąpił szkolny zespół muzyczny. Po tej części uroczystości pierwszoklasiści wraz w wychowawcami udali się do swoich sali, gdzie czekały na nich gry, zabawy oraz poczęstunek, specjalnie przygotowane przez uczniów klas III.
I tak dopełniły się otrzęsiny pierwszoklasistów. Ten dzień będą wspominać bardzo miło.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


