Grupa polskich i niemieckich uczniów w ramach wymiany międzyszkolnej wraz z opiekunami, 22 października br., gościła w Urzędzie Miasta Mysłowice. Spotkanie odbyło się na sali sesyjnej, gdzie wiceprezydent Grzegorz Brzoska serdecznie przywitał wszystkich zebranych, dziękując dyrektorom i nauczycielom za wkład w organizację tego przedsięwzięcia. 20 – letnia tradycja wymiany polsko – niemieckiej pozwala na regularne, odbywające się co dwa lata, wyjazdy polskiej młodzieży do Niemiec jak i przyjazdy zachodnich sąsiadów do Polski.
Tegoroczna wizyta niemieckiej młodzieży rozpoczęła się w sobotę 19 października i trwać będzie do 24 października br. W wymianie wzięła udział 15 osobowa grupa niemieckiej młodzieży, z Georg-Kerschensteiner z Mühlacker oraz uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


