Podopieczne trenera z Mysłowic, Aleksandra Matusińskiego, w sztafecie 4×400 m nie dały szans rywalkom. W pięknym stylu zapewniły Polsce zwycięstwo podczas halowych mistrzostw Europy w szkockim Glasgow. Prowadziły praktycznie od początku do końca.
Jako pierwsza biegła Anna Kiełbasińska. Rozpoczęła doskonale, w końcówce zaczęła nieco tracić, ale i tak przekazała sztafetę na pierwszym miejscu. Biegnąca kolejno Iga Baumgart-Witan zdobyła od razu olbrzymią przewagę, którą pod koniec dodatkowo zwiększyła. Trzecia Małgorzata Hołub przekazała pałeczkę z przewagą ponad 10 m. Mistrzyni Europy z Berlina Justyna Święty-Ersetic straciła nieco do rywalek, ale pewnie zakończyła sztafetę na pierwszym miejscu i zapewniła Polkom złoty medal. Srebrny krążek wywalczyły Brytyjki, a brązowy Włoszki.
To był piąty złoty medal dla biało-czerwonych podczas tych mistrzostw. Dzięki niemu Polacy zwyciężyli też w klasyfikacji medalowej halowych mistrzostw Europy w Glasgow.
tekst: Bogumił Stoksik















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












