Tradycyjnie już Prezydent Miasta Mysłowice zaprasza mieszkańców na obchody Święta Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.30 mszą za Ojczyznę w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 10.30 w towarzystwie Orkiestry Dętej KWK Mysłowice-Wesoła władze miasta wraz z mieszkańcami będą składać kwiaty w miejscach pamięci narodowej, m.in. pod pomnikiem kard. Augusta Hlonda na pl. Wolności czy na rynku pod tablicą upamiętniającą zabitych tam uczestników pierwszego powstania śląskiego.

Tekst: Aleksandra Olszewska















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












