Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o gęstych mgłach dla województwa śląskiego. Prognozowane są mgły, w zasięgu których widzialność może miejscami spaść poniżej 200 metrów.
Ostrzeżenie obejmuje m.in. powiaty: bielski, bieruńsko-lędziński, cieszyński, gliwicki, mikołowski, pszczyński, raciborski, rybnicki, wodzisławski i żywiecki oraz miasta na prawach powiatu, w tym Katowice, Gliwice, Bielsko-Białą, Rybnik, Tychy, Sosnowiec i Mysłowice.
IMGW-PIB ostrzega również, że lokalnie mgła może zamarzać, powodując śliskość nawierzchni. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w godzinach nocnych i porannych.
Obowiązuje od: 22.12.2025 12:40 do: 23.12.2025 10:00















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













