Już po raz szesnasty uczniowie Gimnazjum nr 5 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Mysłowicach zorganizowali akcję schronisko, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom z mysłowickiej placówki.
Od lat koordynatorką tych działań jest nauczycielka biologii Bożena Jaworska. W tym roku uczniowie klasy III d, przy ogromnym wsparciu swoich rodziców i sekretarki Ewy Zamorskiej, przygotowali słodkie wypieki, które można było zakupić podczas przerw. Ciasta jak zwykle znikały więc w mgnieniu oka.
Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczono głównie na karmę dla psów i kotów. W tym roku pobito kolejny rekord – zakupiono ponad 200 kg karmy dla czworonogów!















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


