Buntownicza, prowokacyjna, tętniąca muzyką ekranizacja bestsellera Irvine’a Welsha zostanie wyświetlona już w najbliższy weekend, podczas kolejnego spotkania z cyklu Wieczorów Filmowych.
Spotkanie kinomanów odbędzie się 28 stycznia w godzinach 18:00-20:00. Tradycyjnie miejscem projekcji będzie budynek byłego Kino Znicz w Brzezince przy ul. Laryskiej 5. Wstęp na salę jest bezpłatny.
Głównym bohaterem filmu jest uzależniony od narkotyków Mark Renton, w którego wcielił się Ewan McGregor. Prowadzi on życie lekkoducha, imprezując ze swoimi kumplami, z których każdy jest na swój sposób szalony. Nadchodzi dzień, w którym Mark decyduje się zerwać z nałogiem. Wraca do rodzinnego miasteczka, zakochuje się, jednak dawni przyjaciele nie dadzą mu zapomnieć o sobie i wspólnej, niezbyt kolorowej przeszłości…
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












