Szkoła Podstawowa nr 14 rozpoczęła ten rok koncertowo. 5 stycznia zorganizowała koncert kolęd pod tytułem „Rodzina Dzieciątku”. Uczniowie szkoły mieli szanse wystąpić z profesjonalnymi artystami, którzy zaszczycili szkołę swoją obecnością : kompozytorem Ireneuszem Wypichem, Michałem Skibą , Różą Brzeską , sopranistką i nauczycielką Katarzyną Skulską.
Swoim wykonaniem kolęd w języku francuskim zachwyciła dzieci i publiczność przewodnicząca związków zawodowych NSZZ „Solidarność” Grażyna Chomiuk. Do wspólnego kolędowania dołączyli się również zaproszeni goście wiceprezydent Grzegorz Brzoska i Naczelnik Wydziału Edukacji Aleksandra Żołna. Atmosfera radości i świątecznego ciepła udzieliła się wszystkim obecnym i na koniec tej rodzinnej uroczystości cała sala rozbrzmiewała wspólnym kolędowaniem.
– Inspiracją do przygotowania tego koncertu byli wspaniali mali artyści z naszej szkoły. Celem było włączenie w to działanie Rodziców i pozostałych członków rodzin naszych uczniów, co jak widać nam się udało. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywne uczestnictwo w przygotowaniu koncertu” – komentują Katarzyna Skulska i Hanna Kuligowska, organizatorki.
Dyrektor Halina Sorek, która wspierała przedsięwzięcie od początku i pomagała w pokonywaniu trudności organizacyjnych wyraziła nadzieję, że uda się koncert powtórzyć za rok , bo jak powiedziała, dając coś z siebie innym, ubogacamy się sami.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











