Mietall Waluś, mysłowicki wokalista i kompozytor, wystąpi w cyklu 10 koncertów na Śląsku w obronie środowiska naturalnego naszego regionu. Artysta został ambasadorem czystego powietrza na Śląsku. W trasę wyruszy w lutym.

Koncerty będą miały specjalną oprawę. Oprócz muzyki Mietalla będą bowiem okazją do porozmawiania o tym, jak dbać o nasze środowisko, co zrobić, by w tak mocno zanieczyszczonym regionie poprawić jakość powietrza. W styczniu trwały przygotowania do ekologicznej trasy koncertowej.

Pod koniec ubiegłego roku Mietall uczestniczył w akcji T.Cover, podczas której różne zespoły i wokaliści wykonywali piosenki T.Love z okazji 35-lecia pracy artystycznej tego zespołu. Mietall zaśpiewał utwór “Gnijący świat”. W związku z koncertami na Śląsku artysta przesunął termin trasy koncertowej, podczas której zamierza promować swoją najnowszą płytę “Dwie dekady”.

Krążek ten jest w sprzedaży od listopada ubiegłego roku. Zawiera 21 utworów, w tym dwa nowo skomponowane. Album promuje singiel “Potrzebuję rewolucji”, który Mietall nagrał w zeszłym roku w kultowym studiu przy Abbey Road w Londynie.