Kilka miesięcy temu informowaliśmy o datku, jaki na zakup nowych książek do biblioteki na Laryszu przekazał mieszkaniec dzielnicy Eugeniusz Starzak. Do książnicy trafiły właśnie kolejne nowe tytuły, związane z historią naszego regionu.
– W ramach współpracy z mieszkańcami dzielnicy Larysz w zakresie pozyskiwania zbiorów bibliotecznych oraz środków finansowych na zakup nowych książek, filia nr 3 wzbogaciła się o kolejne nowe tytuły, podarowane przez pana Eugeniusza Starzaka – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach.
To nie lada gratka dla pasjonatów historii regionu. Na Laryszu można już wypożyczyć np. „Kajś: Opowieść o Górnym Śląsku” Zbigniewa Rokity, książkę, która zdobyła Nagrodę Literacką Nike 2021 i zwyciężyła w plebiscycie czytelników „Gazety Wyborczej”. Wśród nowości są także m.in. „Powstania Śląskie 1919-1920-1921” Ryszarda Kaczmarka, „Finis Silesiae” Henryka Wańka, „Polskie działania destrukcyjne na Górnym Śląsku w latach 1920-1921” Tadeusza Puszczyńskiego, „Historia Górnego Śląska” czy „Wojciech Korfanty: Przemówienia z lat 1904-1918”.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













