facebook.com/Mayday2Plejada/

„Mężczyzna Idealny”, „Chory na Sukces”, a wreszcie „Mayday 2” – plejada polskich gwiazd, a także popularne, teatralne tytuły pojawiają się w Mysłowicach coraz częściej. Wszystko za sprawą Mysłowickiego Ośrodka Kultury, który zaprasza mysłowiczan na komediowe przedstawienia. Kultowa komedia „Mayday 2” to kolejna propozycja, z której mieszkańcy będą mogli skorzystać w kwietniu.

Nie tylko koncerty, spektakle teatrów amatorskich czy wystawy – także większe, teatralne przedsięwzięcia i głośniejsze tytuły cieszą się popularnością wśród mieszkańców. Mysłowicki Ośrodek Kultury, w odpowiedzi na wyraźną potrzebę spotkania z żywym aktorem, zaprasza na swoją scenę coraz to ciekawsze spektakle. Kolejnym z nich będzie „Mayday 2”, czyli kultowe przedstawienie, tym razem w reżyserii Piotra Męderaka.

Zabawna historia londyńskiego taksówkarza – Johna Smitha – który prowadzi podwójne życie,  od dawna bawi widownie na całym świecie. Niezbyt pochlebne występki głównego bohatera, a w konsekwencji seria zbiegów okoliczności, nieprzewidzianych komplikacji i perypetii doprowadzają do łez nawet tę niewzruszoną zwykle część publiczności.

Role głównych bohaterów odegrają aktorzy Teatru Plejada: Magda Szczepanek, Gabriela Wywrocka, Maciej Baka, Anna Dzierża, Elżbieta Wieciech, Piotr Męderak, Wojciech Michno oraz Grzegorz Juras. Spektakl odbędzie się 14 kwietnia, a bilety w cenie 60 zł można nabyć w kasie MOK.