1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował w wielu miastach naszego regionu rozmaite kulturalne wydarzenia. Jednym z nich był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. „O wolną Polskę”, który odbył się w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej w sobotę 2 marca.
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, składający się z orkiestry i solistów, zaprezentował na scenie MOK pieśni patriotyczne i wojskowe. W koncercie wzięli udział przedstawiciele IPN oraz władz naszego miasta.
Tekst: Aleksandra Olszewska















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)























