W odpowiedzi na aktualną modę literacką umieszczania w tytułach książek dziewczyny czy kobiety oraz z powodu ciągłej obecności na listach bestsellerów takiej właśnie literatury, filia biblioteczna przy ulicy Oświęcimskiej zorganizowała wystawę połączoną z akcją czytelniczą pod hasłem „Z kobietą w tytule…”.
Ekspozycja prezentuje książki, w których występuje wspólny mianownik – ona – kobieta, dziewczyna, dama, żona, partnerka – ujęta w cudzysłów na tytułowej stronie okładki. Czytelnicy zachęcani są do wypożyczania książek o kobietach, dla kobiet i z kobietą w roli głównej, sięgając między innymi po kryminalną „Dziewczynę z pociągu” Pauli Hawkins, filozoficzną „Kobietę w lustrze” Erica-Emmanuela Schmitta czy napisane w formie ciekawego dokumentu „Kobiety dyktatorów” Diane Ducret.
Dodatkowo czytelniczki wypożyczające książki z akcji obdarowane zostają przez bibliotekarzy symbolicznym kwiatkiem z doczepioną sentencją znanych autorów, poetów, filozofów, próbujących ująć w słowa kwintesencję kobiecości. Wystawa wraz z akcją czytelniczą, zorganizowana z okazji „Dnia Kobiet”, potrwa w bibliotece do 17 marca. Zapraszamy!















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












