W środę 11 marca rozpoczęły się prace remontowe Pomnika Saperów oraz jegoobejścia. Projekt odnowy pomnika wykonała Pani Izabela Piekarczyk – mysłowicki architekt, a środki na jego wykonanie, czyli wymianę zużytych elementów, Muzeum Miasta Mysłowice pozyskało z konkursu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”.
Jury zdecydowało, że granty finansowe otrzyma 247 pomysłów spośród 2861 złożonych wniosków z całego kraju.
Dzięki otrzymaniu grantu, zmianie ulegnie nie tylko otoczenie pomnika, czyli nawierzchnia, krawężniki i otaczająca go zieleń, ale poprawiony zostanie i sam znak Virtuti Militari – widniejący na pomniku oraz odjęte zostanie słowo „Górnośląskich”.
Remont Muzeum wykonuje przy współpracy z mysłowickimi społecznikami Panem Wojciechem Adamaszkiem oraz Zbyszkiem Poradą.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



