Pierwsze dni wiosny Filia nr 11 przywitała w poetyckim nastroju. W czwartkowe wieczorne popołudnie zorganizowano dla czytelników spotkanie z poezją, którego bohaterką była mysłowicka poetka Grażyna Janota zamieszkała w Krasowach. Pani Grażyna ma już osiągnięcia w niejednym konkursie ogólnopolskim – w XIV Ogólnopolskim Turnieju Jednego Wiersza zajęła, bowiem I miejsce. Podczas spotkania poetka zaprezentowała swój dorobek literacki – były wiersze, które zdobyły nagrody oraz wiersze, które wybrali czytelnicy. Bardzo osobiste oraz dojrzałe pisarstwo daje wysoki poziom literacki wszystkim wierszom.

Na spotkaniu obecny był również Jerzy Hac – autor dwóch tomików wierszy, który wielokrotnie już gościł w bibliotece oraz początkujący poeta – Mirosław Kowalski.

W drugiej części spotkania w poetyckim już nastroju czytelnicy oraz członkowie DKK dyskutowali o twórczości Katarzyny Enerlich – pisarki zakochanej w Mazurach i rodzinnym Mrągowie, ukazującej w swoich powieściach cichy świat prowincji. Krótkie zapoznanie się z biografią i bohaterami jej książek było wprowadzeniem do spotkania z samą autorką, które odbędzie się w bibliotece przy ul. Mikołowskiej w ramach IV Mysłowickich Dni Literatury dnia 11 kwietnia o godz. 18.00.