fot. mat. Grzegorz Poloczek

Jeśli do tej pory nie mieliście planów na długi, majowy weekend, a lubicie śląskie szlagiery – to można powiedzieć, że już je macie! W sobotę 5 maja na plenerowej scenie Parku Słupna pojawi się plejada gwiazd śląskiej sceny muzycznej, a całą imprezę poprowadzą charyzmatyczni prezenterzy z Radia Fest.

– Już po raz drugi zapraszamy na imprezę w rytmie szlagierów, której gospodarzem będzie Park Słupna. Tak jak dwa lata temu chcemy zorganizować radosną, plenerową imprezę, w trakcie której będzie można bawić się przy rytmach lubianej, szczególnie na Śląsku, muzyki. W ten biesiadny sposób będzie można zakończyć bardzo długi, majowy weekend – mówi Paweł Gawęda, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, współorganizator Mysłowickiej Fest Majówki.

W sobotę 5 maja w Parku Słupna zaśpiewają znani i lubiani nie tylko na Śląsku artyści. Koncerty rozpoczną się o godzinie 17:00. Publiczność usłyszy Grzegorza Poloczka, Jacka Silskiego, Kasię Piowczyk oraz Piotra Herdzinę z Zespołem Bez Nazwy. Wydarzenie poprowadzą prezenterzy Radia Fest, Marcin Janota i Grzegorz Stasiak.

– Biesiadne koncerty już na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz Mysłowic. Chcemy aby mysłowiczanie mili okazję bawić się przy szlagierach także w swoim rodzinnym mieście – mówi Michał Skiba, wicedyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, współorganizator wydarzenia

fot.mat.org.

Gdy robi się cieplej, biesiadne koncerty najbardziej sprawdzają się w plenerze. Mysłowicki Park Słupna jest jednym z najpiękniejszych zakątków Mysłowic. Otoczone zielenią kąpielisko i park, szczególnie w sezonie letnim, ściąga setki spragnionych odpoczynku mieszkańców miasta. Jest to także miejsce wielkich imprez plenerowych, które jest gotowe na przyjęcie setek gości.

Bilety na Mysłowicką Fest Majówkę kosztują 25 złotych od osoby. Już można je zakupić poprzez platformę www.kupbilecik.pl, a już niebawem bilety będzie można zakupić w głównych siedzibach Mysłowickiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji.

O artystach Mysłowickiej fest Majówki:

Grzegorz Poloczek: jest autorem wielu skeczy, monologów, piosenek i scenariuszy do programów telewizyjnych. Miedzy innymi napisał tytułową piosenkę do serialu telewizyjnego oraz do popularnego programu kulinarnego “Rączka gotuje”.

 

Jacek Silski: Śląski Słowik – solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie. Na swoim koncie ma siedem wydanych płyt, filmy video, w tym emitowane również w TVP oraz udział z Operą Śląską w filmie nominowanym do Oskara „Kornblumenblau”. Od 2010 roku współpracuje na stałe z Królewską Orkiestrą Symfoniczną. Jako jedyny w Polsce wydał płytę z największymi przebojami Julio Iglesiasa. Jego najpopularniejsze utwory to m.in. List z morza, Pokochaj mnie czy Skalinada.

Kasia Piowczyk: Kasia jest prawdziwą Ślązaczką i nie wyobraża sobie wykonywania innego gatunku muzycznego. Dla niej to właśnie śląskie piosenki są melodyjne i doskonałe dla każdego. Wokalistka przepada również za śląską publicznością, ponieważ są to ludzie otwarci na nowych wykonawców muzyki tanecznej. Przyznaje również, że na samym początku swojej kariery wiele odwagi i wsparcia dała jej właśnie śląska publiczność, która jest jedyną w swoim rodzaju, nietuzinkowa. Ostatnio nagrała kilka współnych utworów z Grzegorzem Poloczkiem. Jednym z najbardziej znanych jest “Ja wołam Cię”.

Piotr Herdzina z Zespołem Bez Nazwy: 2015 rok był przełomem dla kariety Piotra Herdziny – wtedy spełnił swoje największe marzenie i wydał pierwszego maxi singla. Od tego czasu nieprzerwanie tworzy i koncertuje. Do jego największych przebojów należą „Serce z diamentu”, “Co w życiu mym”, “Dzieckiem być”. W Mysłowicach Herdzina wystąpi z zespołem Bez Nazwy. Grupa ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Między innymi został Laureatem Konkursu PREMIERY na II Festiwalu Piosenki Śląskiej w Zabrzu.