W piątkowy wieczór, podczas trwającego m.in. w naszym mieście Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji „O!PLA”, mysłowiczanie mieli okazję zobaczyć animowane wideoklipy i zabawić się w jurorów. Na koniec na scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince zagrała hip-hopowa grupa Menippe.

– Festiwal „O!PLA” to festiwal polskich animacji, który trwa w Mysłowickim Ośrodku Kultury już od jakiegoś czasu. Gościliśmy dzieci z przedszkoli mysłowickich, ale też ze szkół podstawowych, ponieważ właśnie w ramach festiwalu „O!PLA” wyświetlamy różnego rodzaju bloki przygotowane specjalnie dla naszej publiczności w różnym wieku – mówi Natalia Baranowska z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

W piątek 5 kwietnia na ekranie MOK-u w Brzezince wyświetlony został blok dla dorosłych z animowanymi wideoklipami polskich twórców.

– Ciekawym aspektem festiwalu jest to, że za każdym razem publiczność, obojętnie czy młodsza, czy starsza, bawi się trochę w jurorów, ponieważ muszą wybrać filmy, które najbardziej im się po prostu podobają – dodaje Natalia Baranowska.

Po dużej porcji teledysków przyszedł czas na muzykę na żywo. Ambitny hip-hop w wykonaniu Menippe wyjątkowo dobrze korespondował z nieoczywistymi festiwalowymi animacjami.

– Jest ciężka w odbiorze i nie jest na pewno dla wszystkich ludzi. Myślę, że trzeba to przesłuchać kilka razy i poczuć energię wewnątrz tego wszystkiego – mówi o swojej muzyce Arbuz Arbuziński, połowa duetu Menippe.

Niedawno muzycy dostali zostali dostrzeżeni przez dziennikarza radiowej Trójki Piotra Stelmacha i walczyli w konkursie Męskie Granie Young o występ na scenie festiwalu. Jak im poszło?

– No brakło nam troszeczkę głosów, ale i tak mimo wszystko poszło jakoś, myślę, do przodu, bardzo pozytywny odbiór tego był, odzew od strony ludzi. Miłe zaskoczenie przede wszystkim, bo naprawdę wiele, wiele osób nas wspierało w tym czasie, za co też przy okazji chciałem bardzo podziękować – mówi masznik.

Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA” potrwa w MOK-u do 9 kwietnia.

Tekst: Aleksandra Olszewska