fot.arch.itvm

Zespół Szkół Specjalnych zaprasza mysłowiczan na kolejną odsłonę wyjątkowego wydarzenia. Festiwal Muzyczny „Pod Kluczem” odbędzie się już 27 kwietnia, a przed publicznością zaprezentują się tradycyjnie osoby niepełnosprawne, których pasją jest właśnie muzyka.

– Tegoroczna, IX edycja festiwalu, ma odbyć się pod hasłem „Zacznij na 100, nie na 5% żyć”. Ten fragment utworu zespołu Sound’n’Grace & Filip Lato ma nieść wyjątkowe przesłanie wszystkim tym, którzy dotknięci niepełnosprawnością czują się zagubieni we współczesnym świecie, słabsi, czasem wręcz gorsi od reszty społeczeństwa. Ten utwór ma dodać im wiary w siebie i w swoje możliwości tak, by stojąc czy to na scenie teatralnej, czy życia, czerpać z niego i dawać z siebie to, co najlepsze – mówi Katarzyna Koclęga, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach.

Festiwal odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 9:30 w sali widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Wydarzenie jest skierowane do osób z niepełnosprawnością intelektualną, daje im możliwość zaprezentować się na scenie i wspiera odkrywanie talentów.