Mała artystka pracowni plastycznej Mysłowickiego Ośrodka Kultury, dziewięcioletnia Karolina Borowiec, wygrała w konkursie plastycznym „Festiwalowy Miś”. Odbył się on w ramach polsko-czeskiego festiwalu bajek.
Najciekawsza praca, przedstawiająca uroczego ulubieńca dzieci – misia, ozdobi godło przyszłorocznej edycji festiwalu. Z aż 400 zgłoszeń nagrodzono 14 prac, w tym trzy pierwsze miejsca w grupach wiekowych 4-6 lat, 7-9 lat i 10-12 lat.
Laureaci otrzymali nagrody podczas uroczystego rozdania w Ostrawie. Na uczestników czekała tam także garść atrakcji – zajęcia w pracowni ceramicznej, papieroplastycznej czy w pracowni kostiumów. Zwiedzili także mini-zoo, prowadzone przez ostrawski dom kultury. Dzieci obejrzały także występ artystyczny Czechów. Festiwal bajek został zorganizowany przez MDK „Koszutka” w Katowicach, serdecznie gratulujemy zdolnej mysłowiczance zajęcia pierwszego miejsca.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



