fot.Wieczory Filmowe

Kino to nie tylko współczesne, popularne tytuły pojawiające się co rusz na ekranach multipleksów. To także całe mnóstwo odrobinę starszych, pełnych charakteru klasyków. Co rusz któryś z nich przypomina mysłowiczanom ekipa Wieczorów Filmowych, zapraszając na darmowe seanse do MOK-u. Najbliższy, podczas którego uczestnicy poznają kolejne dzieło Stanleya Kubricka, odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 maja.

Co zobaczymy na ekranie?

– Film Stanleya Kubricka do dnia dzisiejszego jest uznawany za jeden z najwybitniejszych filmów science fiction w historii kina. Na rok przed lądowaniem człowieka na Księżycu Kubrick dał widzom możliwość odbycia podróży kosmicznej i przesunął granice poznania. Poszukując źródeł ewolucji rodzaju ludzkiego stworzył dzieło zachwycające formą i onieśmielające filozoficzną głębią – zachęcają organizatorzy na swoim facebookowym fanpage’u.

Filmowa historia z 1963 roku dzieli się na trzy epizody, których akcja ma miejsce w różnych okresach historycznych i zakątkach wszechświata. Pierwszy epizod rozgrywa się w czasach prehistorycznych, drugi opisuje odkrycie na Księżycu tajemniczego monumentu, a trzeci opowiada o zagrożonych przez zbuntowany komputer kosmonautach…

Ze względu na remont filii w Brzezince, projekcje odbywają się aktualnie w głównej siedzibie Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Najbliższe spotkanie odbędzie się tam 12 maja o 18:00, obowiązuje wstęp wolny.

fot. Wieczory Filmowe