fot. arch. ITVM

Świetne Dni Mysłowic tradycyjnie zamknie festyn rodzinny na Bończyku, a w jego ramach sportowe i muzyczne atrakcje. 23 czerwca odbędzie się m.in. VII Bieg Świętojański oraz Marsz Nordic Walking. Wystąpią również gwiazdy radia Fest: kabaret Grzegorza Stasiaka i Mirosław Jędrowski.

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 15 w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku zostanie odprawiona msza w intencji miasta. Następnie zostanie rozpalone ognisko świętojańskie i festyn rozpocznie się oficjalne koncertem Orkiestry Dętej Parafii św. Floriana z Chorzowa.

Kolejnym punktem programu jest VII Świętojański Bieg w 100-lecie wybuchu I powstania śląskiego oraz Marsz Nordic Walking. Uczestnicy zmierzą się z biegiem uliczno-przełajowym na dystansie 10 km lub z 5-kilometrowym marszem nordic walking. Ten pierwszy wystartuje z pl. św. Jana Pawła II o godz. 17.10. Zawodnicy z kijkami wyruszą 10 minut później. Jeśli ktoś nie zdążył zapisać się drogą internetową, będzie miał jeszcze możliwość zapisania się w dniu imprezy.

Tego dnia w szranki staną również przedszkolaki, dla których zorganizowany zostanie bieg na dystansie 300 m.

Już o godzinie 17.30 rozpocznie się koncert finałowy laureatów konkursu „Mysłowicko gruba talentów”, a o godzinie 19 wystąpią finaliści konkursu „Powstańcze śpiewanie”. Gwiazdami wieczoru będą Grzegorz Stasiak oraz Mirosław Jędrowski. Imprezę zakończy pokaz fajerwerków.