fot.itvm.pl

Orientalny wokal i klawisze z elektroniką. Mysłowiczanie, którzy nie wystraszyli się piątkowego deszczu, mieli okazję wysłuchać koncertu tyskiej formacji o nazwie “Kasia Skiba i ja”.

Śląski zespół tworzą charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów Kasia Skiba, oraz Wojciech Bajer “Boogie”, odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe, elektronikę i kompozycje. Ich kawałkom towarzyszą instrumenty akustyczne, takie jak m.in. gitara, akordeon, czy kontrabas.

Muzycy wystąpili w Mysłowicach w ramach wakacyjnej akcji Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach o nazwie “Niech Żyje Rynek!”. Ich koncertowi przysłuchiwała się grupa muzycznych smakoszy, którzy nie wystraszyli się deszczowej aury. Niestety, ze względu na bardzo silne opady, tego dnia nie odbył się kolejny z zaplanowanych występów, koncert tria Drekoty.

Już w przyszły weekend fani alternatywy ściągną do Mysłowic na dwudniowy festiwal AlterFest. Podczas dwudniowej imprezy usłyszymy najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej, a także ciekawych debiutantów. Wystąpią m.in. The Dumplings, BOKKA i Trupa Trupa. Mysłowicki festiwal, wzorem dwóch poprzednich lat, zostanie zorganizowany w wyjątkowej przestrzeni neogotyckiego kościoła ewangelickiego. Podczas tegorocznej edycji festiwalu swoją muzykę zaprezentuje dwunastu wykonawców prezentujących szeroko pojęta muzykę alternatywną – od gitarowych brzmień, przez elektronikę, aż do hip-hopu.

Zobacz i poznaj line up: AlterFest odbędzie się w lipcu