W Mysłowickim Ośrodku Kultury zebrali się mysłowiczanie, członkowie chóru God’s Property oraz orkiestra Happy Big Band. Muzyczni zapaleńcy po raz ostatni ćwiczyli przed wielkim występem, jaki chcą zaprezentować mysłowiczanom oraz przybyłym do miasta pielgrzymom.

[KGVID width=”640″ height=”360″]http://w.itvm.pl/2016/07/ostatniaprobachoru.mp4[/KGVID]

– Będą mieli okazję posłuchać dęciaków, którzy – jak to zawsze powtarzam – najlepsi są na Śląsku. Będzie power – mówi Mirosław Kaszuba, dyrygent Happy Big Bandu.

Występ mysłowickiego chóru to inicjatywa przygotowana specjalnie z okazji Światowych Dni Młodzieży. Każdy mysłowiczanin mógł zgłosić się do udziału w tym projekcie, by dla przybyłych do Mysłowic pielgrzymów zaśpiewać hymny Światowych Dni Młodzieży.

– Jestem pewna, że wszystko wypadnie tak jak trzeba. Mam nadzieję, że poczują tą energię, którą chcemy im przekazać i że będą zadowoleni z tego, że się staramy – mówi Wiktoria z mysłowickiego chóru ŚDM

Jako że Mysłowice są miastem słynącym z muzykalności swoich mieszkańców, podczas tak wielkiego wydarzenia nie mogło zabraknąć rozśpiewanego akcentu. Nad muzycznym przygotowaniem mieszkańców czuwał Adam Saczka.

– Dużo mieli do nauczenia się, ale myślę że podołali sprawie. Nie mają innego wyjścia- myślę że będzie dobrze – mówi Adam Saczka, dyrygent chóru God’s Property.

Koncert mysłowickiego chóru odbędzie się już w czwartkowe popołudnie w Parku Słupna. Początek występu zaplanowano na godzinę 19:00.