fot. arch.itvm.pl

Wiersze są już gotowe, jednak ich wydanie to nie taka łatwa sprawa. Mieszkająca w mysłowickiej dzielnicy Ławki poetka Gabriela Kotas, zachęca do wsparcia swojej twórczości. Pod hasłem “Anielska ławeczka – pomoc zamiast kwiatka” prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, które mają pomóc w wydaniu trzeciego tomu jej poezji dla dorosłych.

Zbiórka prowadzona jest w serwisie polakpotrafi.pl – “Anielska ławeczka” pomoc zamiast kwiatka – i jak to przy akcjach crowdfundingu bywa – w zamian za pomoc można liczyć na podarunki; wydzierganego na szydełku aniołka, tomik z wydaną już poezją, a także bajki dla dzieci.

Mysłowiczanka ma już na swoim twórczym koncie dwa tomiki z poezją dla dorosłych pt. “Pogodna dojrzałość” oraz „Uśmiech codzienności” oraz dwie książeczki z bajkowymi opowieściami dla najmłodszych: „Gabrysia – dzieciom” i „Leśną przygodę”. Wszystkie publikacje wydała samodzielnie. Teraz o finansowe wsparcie postanowiła poprosić czytelników.

– Sierpień to miesiąc, w którym się urodziłam i właśnie dlatego wybrałam go, aby prosić Was o pomoc. Może z tej okazji chcielibyście wręczyć mi urodzinowego kwiatka, bym mogła dowiedzieć się, że to co robię ma sens – mówi poetka Gabriela Kotas

W “Pogodnej dojrzałości” poetka pisze o tym, co odkryła w drugiej połowie życia; radości czerpanej z przyrody i z relacji z drugim człowiekiem. W “Uśmiechu codzienności” jej twórczość nawiązuje natomiast do prostych spraw życia codziennego, o których zapominamy w natłoku niekończących się obowiązków. O czym będzie jej trzeci tom? Co nieco zdradza już sam tytuł.

– Tomik zawiera sporo wierszy o aniołach, a dwa – moją bezpieczną przystanią w życiu okazała się być dzielnica Mysłowic – Ławki.To właśnie z tego miejsca teraz przyglądam się światu. Z tego połączenia właśnie wyszła „ Anielska ławeczka”. Pisanie dla dorosłych zapoczątkowało moją twórczość, więc z tego powodu zawsze będzie mi bliższe.Taka twórczość to dzielenie się przeżyciami i emocjami z innymi. Samo pisanie dla dorosłych – jeśli chodzi o stopień trudności – nie ma żadnej, ponieważ siadam i po prostu piszę, co czuję – wyjaśnia Gabriela Kotas

Wiersze do nowego tomiku zaczęły powstawać tuż po wydaniu poprzedniego tomiku. Twórczość mysłowickiej poetki można poznać zaglądając na jej bloga: Pogodna dojrzałość. Nic jednak nie może się równać z książeczką, którą można schować do kieszeni i zabrać ze sobą tam, gdzie chcemy oddać się poezji, zostawiając telefon z dostępem do internetu zamknięty w szufladzie.

– W tomiku „ Anielska ławeczka” znajdą się najpiękniejsze wiersze z dwóch poprzednich tomików, którym nie mogę pozwolić pójść w zapomnienie. Nakład tamtych tomików skończył się i miałam do wyboru; albo zrobić kolejne dodruki, albo wydać coś nowego. Nie chciałam kręcić się w kółko i postanowiłam ruszyć naprzód, bo zbyt dużo nowych wierszy znajdujących się na blogu czeka na „wyfrunięcie w świat”. A jak mówią moi czytelnicy, czytanie bloga to chwila, bo wpisy przecież się zmieniają – siedzenie przed monitorem nie ma w sobie magii, intymności… a tomik to coś trwałego i namacalnego, z czym można pojechać nawet na koniec świata i czytać – wyjaśnia Gabriela Kotas

Projekt można wspierać do połowy września.