Za oknami lato. Na przemian: słońce, skwar i burze, a w mysłowickim muzeum trwa akcja „Lato w mieście”. Gośćmi placówki w przedostatni dzień lipca była kolejna grupa dzieci z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.
W programie było projektowanie „wakacyjnej pocztówki” inspirowanej zabytkami naszego miasta, kolorowanki, puzzle i gry zręcznościowe.
Dzieci poznały ekspozycję archeologiczną muzeum, a potem rozwiązywały test wiedzy o garncarstwie. Spotkanie, mimo upału, było interesujące, pełne radości i ruchu.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


