fot. Iowa Super Soccer

Mysłowicka formacja Iowa Super Soccer zagra podczas OFF Festivalu. W sobotę muzycy wystąpią na kameralnej scenie Dr Martens, jednego ze sponsorów tego wielkiego, muzycznego wydarzenia. Będzie to drugi z koncertów Iowy po reaktywacji zespołu.

– Takich propozycji się nie odrzuca. Cieszy nas zainteresowanie Iową, która miała długą, bo aż siedmioletnią, przerwę w działalności. Podczas OFF Festivalu przypomnimy materiał z naszych pierwszych dwóch płyt – mówi Natalia Baranowska, wokalistka Iowy Super Soccer

Koncert Iowy odbędzie się w sobotę (4.08) na scenie Dr Martens (jedna z pięciu scen OFF Festivalu). Muzycy z Mysłowic wystąpią po godzinie 23:00.

– Oprócz nas na tej scenie będą występować ciekawi, naprawdę fajni artyści, np. Daniel Spaleniak, Henry No Harry, Asia i Koty. To są ciekawe, muzyczne zjawiska. Co warto zaznaczyć, wszyscy będą grać sety akustyczne – mówi Natalia Baranowska

Iowa Super Soccer powstała w 2004 roku w Mysłowicach. W 2006 roku wydali dwie Epki oraz zagrali na pierwszym Off Festivalu. W 2008 roku ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Lullabies to Keep Your Eyes Closed, w dwa lata później muzycy wydali „Stories Without Happy Ending”. W maju muzycy podjęli decyzję o wznowieniu pracy zespołu.

Po raz pierwszy po reaktywacji zespołu, muzycy zaprezentowali się na scenie podczas mysłowickiego festiwalu AlterFest.