“Zacznij od Bacha..” to tytuł wydarzenia, podczas którego usłyszymy Kwintet Dęty Blaszany z NOSPR-u. /fot.www.nospr.org.pl

Wrzesień w mysłowickiej kulturze mija na koncertach z cyklu “Wieczory z muzyką. ALEPPOmagamy”. Już w najbliższą niedzielę, 16 września odbędzie się drugie spośród trzech zaplanowanych, muzycznych wydarzeń. W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach usłyszymy tym razem Kwintet Dęty Blaszany NOSPR.

“Wieczory z muzyką. ALEPPOmagamy” to wspólna inicjatywa Mysłowickiego Ośrodka Kultury i Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach, zaś kierownictwo artystyczne nad nią objął prof. dr hab. Roman Widaszek. Kolejny z koncertów, podobnie jak pierwszy, którego gwiazdą był Maciej Zakościelny, także odbędzie się w kościele NSPJ.

– Jest to cykl spotkań z muzyką pod tytułem “Aleppomagamy”, ten tytuł pojawia się nie bez przyczyny, ponieważ nie tylko muzykujemy i zapraszamy wybitnych gości, ale też zbieramy na potrzebujących, doświadczonych wojną w Aleppo – mówi Michał Skiba, p.o. dyrektora MOK

“Zacznij od Bacha..” to tytuł wydarzenia, podczas którego usłyszymy Kwintet Dęty Blaszany z NOSPR-u. Podczas muzycznej uczty, która rozpocznie się o godzinie 19:00, publiczność wysłucha utworów Bacha, Handla, Mozarta, Bizeta, Ivesona, Boellmanna, Mortimera oraz Andersona.

Zwieńczenie cyklu będzie natomiast miało miejsce w Mysłowickim Ośrodku Kultury. W niedzielę 23 września na sali widowiskowej MOK-u pojawi się Mieczysław Szcześniak z zespołem.