Z mocnym, gospelowym repertuarem wystąpili chórzyści grupy God’s Property. Ich występ ściągnął do kościoła parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej liczną grupę mysłowiczan spragnionych muzycznych i religijnych wrażeń.

Parafian oraz pozostałych mieszkańców Mysłowic przywitał proboszcz brzęczkowickiej parafii ks. Grzegorz Wita.

Występ God’s Property odbył się w niedzielny wieczór (24.10) w kościele Brzęczkowicach. Na tę okazję świątynia zamieniła się w wyjątkową salę koncertową. Ołtarz stał się profesjonalną sceną z efektownym oświetleniem, która pomieściła liczną grupę mocnych głosów.

Wieczornym koncertem została zwieńczony Światowy Dzień Misyjny, który dla parafii w Brzęczkowicach ma szczególne znaczenie, gdyż to właśnie w murach tego kościoła znajduje się muzeum misyjne. Dzień wcześniej, w sobotę, obchodzony był Dekanalny Dzień Misyjny dzieci. Z tej okazji brzęczkowicką parafię odwiedziło osiem wspólnot religijnych.

Był to już kolejny występ chóru w Mysłowicach. Mieszkańcy mogli poznać jego twórczość już w lipcu, kiedy to chórzyści zaprezentowali wyjątkowy spektakl, przygotowany specjalnie z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Zobacz galerię zdjęć ze Światowego Dnia Misyjnego, fot. Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Brzęczkowicach: